Pokaz mody historycznej i prezentacja zabytkowych rowerów. Festiwal kwiatów już w tym tygodniu

Są tu chętni na na podróż w czasie? W najbliższą niedzielę, w ramach Zabrzańskiego Festiwalu Kwiatów, odbędzie się pokaz mody historycznej połączony z prezentacją unikatowej kolekcji zabytkowych rowerów.

Zaprezentujemy rekonstrukcje ubiorów z lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku, jak również oryginalne elementy garderoby z naszej kolekcji – zapowiadają organizatorzy. Z kolei użyte w pokazie rowery to zabytki z pierwszej połowy dwudziestego wieku.

Tworząc nasze ubiory, zwracamy uwagę na każdy szczegół: krój, tkanina, guziki oraz wszystkie dodatki, takie jak kapelusze, okulary, rękawiczki, torebki czy buty. Wyszukujemy fotografie z epoki i to głównie na nich się wzorujemy. Lubimy też inspirować się czasopismami z lat, które odtwarzamy. Pozyskujemy oryginalne wykroje, z których szyjemy nasze stroje. Posiadamy też historyczne elementy garderoby. Aby stworzyć poprawną sylwetkę potrzeba wiedzy, którą staramy się zdobywać na różne sposoby – dodają osoby odpowiedzialne za event.


Rekonstrukcja historyczna wymaga wiele pracy, jednak – jak zaznaczają organizatorzy – jest to pasja, której efektami pragną podzielić się z innymi podczas pokazów mody. Prezentowane będą ubiory dzienne, wieczorowe, balowe, plażowe, sportowe i oczywiście rowerowe.

26.06.2022 godzina 16:30 Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, ul. Piłsudskiego 60. Więcej na temat festiwalu kwiatów pisaliśmy tu.

(żms)/mat. organizatora
fot. mat. organizatora