Festiwal Kwiatów w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. Zaplanowano warsztaty i spotkania, wstęp wolny

fot. UM Zabrze

W Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu już po raz piętnasty odbędzie się Festiwal Kwiatów, który w tym roku zaplanowano na weekend – 25 i 26 czerwca.

Tegoroczna edycja imprezy łączyć będzie nie tylko „Naturę, Sztukę i Piękno”, co jest równolegle hasłem promocyjnym imprezy, ale również promować będzie ekologię, bezpieczeństwo, zdrowie i profilaktykę.

Festiwal włącza się w tym roku w świętowanie aż dwóch stuleci. Pierwsze, to setne urodziny Miasta Zabrze hucznie obchodzone już od początku 2022 r. Drugie, to stulecie polskiej botaniki – w bieżącym roku swoje setne urodziny obchodzi także Polskie Towarzystwo Botaniczne.


Impreza obfitować będzie w spotkania dla dużych i małych, w tym m.in.: warsztaty ogrodnicze, zielarskie, pszczelarskie kreatywne, perkusyjne czy szachowe.

Zaplanowano też przedstawienie utalentowanych przedszkolaków–wierszolaków. Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, biżuterię czy kosmetyki naturalne. Nie zabraknie też kwiatów – zarówno kolorowych krzewów, jak i bylin jedno czy dwuletnich.

Ciekawą propozycją będzie też z pewnością „Bank drzew” – w ramach tego przdsięwzięcia za elektrośmieci będzie można otrzymać sadzonki drzew.

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Kwiatów wystąpi Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod dyrekcją Henryka Mandrysza, zespoły: Blue Dragonfly, Tukej, NIVEL oraz Patryk Filipowicz wraz z Pawłem Synowcem. Czeka nas też sporo wykładów, pokazów oraz spotkań z poezją.

Organizatorami Festiwalu Kwiatów są: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Wstęp wolny!

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze