Podejrzany o gwałt na nastolatce trafił do aresztu. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo

Podejrzewany o gwałt 40-latek, którego wizerunek, zarejestrowany w autobusie, obiegł ostatnio krajowe i lokalne media, szybko został zidentyfikowany i zatrzymany. We wtorek zabrzański sąd na wniosek śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Przypomnijmy, że chodzi o gwałt i rozbój na 17-latce. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia, jednak w tym przypadku może ona zostać zwiększona z uwagi na recydywę podejrzanego.

Do gwałtu doszło w nocy 24 stycznia. 40-latek poznał 17-latkę na przystanku autobusowym w Sosnowcu i podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Następnie zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta, gdzie doszło do gwałtu. Ponadto podejrzany zabrał pokrzywdzonej telefon i zegarek, co przez śledczych zostało zakwalifikowane jako rozbój – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w poniedziałek, krótko po publikacji jego wizerunku w mediach. Stróże prawa odzyskali też skradziony telefon i zegarek

– dodaje rzecznik policji w Zabrzu.

Przy okazji okazało się, że 40-latek w chwili zatrzymania był poszukiwany w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. Zatrzymany w przeszłości był także karany za przestępstwo zgwałcenia, dlatego za swój czyn odpowiadać będzie w warunkach multi recydywy.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze