Pod nieobecność właścicieli z domu znikała biżuteria. Zgubiona? Prawda okazała się zupełnie inna

Miała tylko zaopiekować się lokalem znajomych, jednak pokusa łatwego wzbogacenia się i rozwiązania swoich problemów finansowych okazała się zbyt silna. Kobieta kradła stamtąd biżuterię, której łączną wartość oszacowano na 12 tys. złotych.

Podejrzana przestępczą działalność realizowała na przestrzeni około 6 miesięcy.

Kryminalni z Komisariatu II Policji Zabrzu ustalili szczegóły przestępczego procederu, jakim trudniła się 43-letnia mieszkanka Zabrza. Kobieta dokonywała kradzieży biżuterii, do zdarzeń doszło w jednym z domów w centrum miasta. Okazało się, że podejrzana – to znajoma gospodarzy – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze. Do pierwszej kradzieży doszło w sierpniu ubiegłego roku.

Jednak wtedy gospodarze stwierdzili, iż biżuteria, której nie mogą znaleźć, po prostu został gdzieś przez niech zgubiona. Niestety scenariusz się powtórzył, a wartość skradzionej biżuteria wyniosła 12 tysięcy złotych

– dodaje rzecznik policji.

Policjanci przesłuchali 43-latkę. Kobieta usłyszała zarzut i przyznała się do winy. Części ze skradzionej biżuterii udało się odzyskać. Za czyny, których się dopuściła, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px/zdj. poglądowe