“Pociąg do książek”. Pan Toti, pan Kuleczka, Soniulinda i Matilda będą czekać na dzieci w Parku 12 c

fot. UM Zabrze

W Parku 12 C w sobotę, 29 sierpnia, odbędzie się wydarzenie skierowane przede wszystkim do najmłodszych. Podczas „Pociągu do książek” będzie okazja posłuchać autorów bajek dla dzieci, zaplanowano aż trzy spotkania autorskie.

Jedno jest pewne, nikt nie będzie się na nich nudzić, a po skończonym spotkaniu uczestnicy będą mogli się przenieść do specjalnie przygotowanych stref, gdzie prowadzone będą zajęcia dedykowane ulubionym bohaterom.

Pierwsze spotkanie już o godzinie 10:00. Gościem będzie Alina Przydatek, autorka „Wielkiej Księgi Kici Nici”. To książka pełna wartościowych historii, z której dzieci uczą się angielskich i włoskich słówek oraz nawyków żywieniowych, higieny oraz bezpieczeństwa w sporcie. Można w niej znaleźć również wiele pomysłów na kreatywną zabawę.


Autorka nie pojawi się na spotkaniu sama, a towarzyszyć będą jej dwie główne bohaterki – Soniulinda i Matilda, razem z którymi uczestnicy wybiorą się na „Wielką Wyprawę Kici Nici”.

Pani Alina jest osobą bardzo ciepła i otwartą, a sposób prowadzenia przez nią spotkań, powoduje, że dzieci słuchają jej z zapartym tchem, zaciekawione od początku do samego końca. Uzupełnieniem będzie ponowne spotkanie się bohaterkami w specjalnej strefie Kici Nici, gdzie, jak zapowiada autorka: „będziemy tworzyć magię i wszyscy razem świetnie się bawić”.

O godzinie 11:00, na scenie przywitamy dobrze już znaną zabrzańskim czytelnikom – Joannę Sorn-Garę. Autorka również pojawi się w towarzystwie swojego bohatera, a ulubieńca małych czytelników, Pana Totiego. Skoro spotkamy się w Parku 12C, to również bohater nawiązywać będzie do tego miejsca i tajemniczego tunelu. Pan Toti, który w swojej kopalni szuka skarbów, teraz będzie musiał się zmierzyć z inną kopalnią, taką w której są tajemnicze przejścia, węgiel i intrygujący górnik.

Dla zainteresowanych dostępna będzie również wyjątkowa trasa podziemna, przygotowana specjalnie na tą okazję, w której dzieci będą miały zadania do wykonania.

A na koniec, w samo południe, na scenie pojawi się tajemniczy pan, zawsze w towarzystwie melonika – Wojciech Widłak, który ma niesamowity kontakt z dziećmi. Autor pisze o przygodach Pana Kuleczki. Towarzyszą mu jego przyjaciele – niesforna kaczka Katastrofa, flegmatyczny pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Opowiadania są barwne i krótkie, ale przedstawione historie wnoszą do życia najmłodszych dużo nauki o otaczającym ich świecie.

Na te wszystkie spotkania i wiele innych atrakcji, w tym zajęcia plastyczne, kreatywne i ruchowe, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza 29 sierpnia w godzinach od 9:00 do 18:00 do Parku 12C przy ul. Mochanckiego 12.

(żms)/MBP Zabrze
fot. UM Zabrze