Pływalnie Aquarius wznawiają działanie. O czym pamiętać, by bezpiecznie skorzystać z basenu?

fot. UM Zabrze

Kryte pływalnie Aquarius w Zabrzu wznowią działanie po okresie zamknięcia z powodu pandemii. Od piątku, 24 lipca, czynne będą baseny przy al. Korfantego i pl. Krakowskim.

W Aquariusie Kopernik przy Alei Wojciecha Korfantego 18 dostępny będzie basen pływacki, zjeżdżalnia oraz basen rekreacyjny z wyłączeniem jacuzzi, brodzika oraz części SPA. W najbliższym czasie podana zostanie data otwarcia kolejnych stref. W Aquariusie przy Placu Krakowskim 10 udostępniony zostanie basen pływacki.

Ze względu na trwającą pandemię w obiektach będą obowiązywały szczególne środki bezpieczeństwa. Warto sprawdzić jak przygotować się do wejścia na basen.


Poniżej wymienione zostały zasady korzystania z Aquariusa Kopernik.

– Z obiektu nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie będzie wpuszczona na teren obiektu.

– Na obiekcie obowiązuje zasada zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk.

– Bezpośrednio po wejściu do obiektu należy zdjąć odzież i obuwie wierzchnie, zapakować we własną torbę foliową (reklamówkę), oddać do szatni i niezwłocznie udać się do kasy.

– Bezpośrednio przed kasą/szatnią może znajdować się jedna osoba.

– Po wejściu do przebieralni i przebraniu się w strój zostaw okrycie nosa i ust w szafce.

– Obowiązkowe przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalni – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do hali basenowej. Korzystanie z co drugiego natrysku w celu zachowania niezbędnego dystansu. Przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.

– Na całym obiekcie utrzymuj dystans 1,5 m od innych.

– Stosuj się do zaleceń obsługi obiektu. Klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszone o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

– Obowiązuje zakaz przesiadywania, oczekiwania i odpoczywania w holu jak również w przebieralniach i na trybunach. Ogranicz pobyt do minimum.

– Transpondery i szafki poddawane będą dezynfekcji po każdym użytkowniku.

(nmm)/ZRK Zabrze
fot. UM Zabrze