Plenerowe koncerty Orkiestry Dętej będą odbywać się cyklicznie. Warto odwiedzać Miejski Ogród Botaniczny

P. Janicki/UM Zabrze

Plany na niedzielne popołudnie? W Miejskim Ogrodzie Botanicznym o godzinie 16:00 rozpocznie się koncert plenerowy Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza.

Przed nami weekend, a jednym z najlepszych sposobów na spędzenie go, są spacery w otoczeniu pięknej przyrody. Warto zajrzeć do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, który o tej porze roku zachwyca bogactwem kwitnącej roślinności.

Teraz w pogodne niedzielne popołudnia można się spodziewać tu koncertów plenerowych, wydarzenie bowiem zaplanowano jako cykliczne.

Koncerty będą odbywać się od maja, do sierpnia. Początek zawsze o godzinie 16:00. Wstęp na teren ogrodu przy ulicy Piłsudskiego 60 jest płatny – koszt wejściówki to jedyne 2 zł (1 zł ulgowy, dzieci do 3 r.ż. wchodzą bez opłat).

Dlaczego warto odwiedzić MOB

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roślin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych.

Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami. W 2004 r. na terenie Ogrodu założono Rosarium, które obsadzone zostało 2500 sztuk róż, różnych typów w 64 odmianach.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze