Pijany zabrzanin wtargnął na boisko po meczu, nietrzeźwy gliwiczanin przywiózł ze sobą narkotyki

W niedzielę Górnik Zabrze zmierzył się przy ul. Roosevelta z Piastem Gliwice. Niestety, w trakcie spotkania nie obyło się bez incydentów. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z naruszeniem przepisów prawa, w tym o bezpieczeństwie imprez masowych.

Mecz zabezpieczali zabrzańscy funkcjonariusze wsparci przez mundurowych prewencji ze śląskiego garnizonu. Widowisko zgromadziło na Arenie 15 tys. widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem patrolowali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej i co może ze sobą posiadać. Będąc uczestnikiem imprezy masowej, warto zapoznać się z treścią ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Obowiązujące przepisy w niedzielne popołudnie niestety zlekceważyła dwójka kibiców – 25-letni kibic z Zabrza oraz 19-letni kibic z Gliwic.


25-latek tuż po zakończeniu meczu wtargnął na teren boiska, tłumaczył, że chciał sobie zrobić zdjęcie z piłkarzem.

Z kolei 19-latek posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed zabrzańskim sądem. Czynności w sprawie trwają.