Pijany 45-latek zaczepiał ludzi na przystanku. Podczas interwencji okazało się, że jest poszukiwany

Ten mężczyzna przez 6 lat ukrywał się przed organami ścigania – przebywał w tym czasie poza granicami Polski. Wpadł (a właściwie sam ściągnął na siebie uwagę służb), gdy przyjechał do Zabrza. 45-latek trafił już do zakładu karnego.

Miał na koncie wyroki za uszkodzenie ciała oraz za zniszczenie mienia, poszukiwano go trzema listami gończymi.

W 2018 roku za mężczyzną został wydany pierwszy list gończy wystawiony przez Sąd Rejonowy w Zabrzu, który nakazywał zatrzymanie poszukiwanego i zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec niego. Kolejne listy gończe zostały wydane przez Prokuraturę Rejonową w Zabrzu. Od kilku lat 45-latek ukrywał się poza granicami Polski – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze. Kilka dni temu poszukiwany wrócił jednak do naszego miasta, a w ostatni wtorek został zatrzymany podczas interwencji.

Poszukiwany, będąc nietrzeźwym, zaczepiał ludzi na przystanku autobusowym przy Placu Kroczka w Zabrzu. Kiedy na miejsce przyjechali wezwani policjanci, okazało się, że zaczepiający ludzi nietrzeźwy mężczyzna jest poszukiwany aż trzema listami gończymi

– dodaje Bijok. 45-latek obecnie przebywa już w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Policja zachęca do zapoznania się z aktualną listą poszukiwanych. Informacje na temat takich osób, można anonimowo przekazać za pośrednictwem Internetu, poprzez zakładkę „Zgłoś miejsce pobytu poszukiwanego”.

(żms)/KMP Zabrze