Pierwszy tegoroczny spacer z Muzeum Miejskim i piknik. Obowiązują wcześniejsze zapisy

Zdjęcie z ubiegłorocznego spaceru Muzeum Miejskiego

Wracają wakacyjne spacery z Muzeum Miejskim po znanych i mniej znanych miejscach w Zabrzu. Pierwszy z nich zaplanowano na sobotę, 20 lipca. Uczestnicy spotkają się na ul. Staromiejskiej.

Na miejscu zbiórki, każdy z uczestników otrzyma bilet z epoki, który upoważni go do wzięcia udziału w naszej podróży poprzez dzieje, miejsca, wydarzenia. W trakcie spaceru zajrzymy, między innymi, w ciekawe podwórka i kamienice, przyjrzymy się zabytkom sakralnym (krzyże i kapliczki przydrożne). Pospacerujemy po cmentarzu, na którym, miedzy innymi, stał pierwszy, drewniany kościół pod wezwaniem św. Andrzeja – zapowiada Muzeum Miejskie w Zabrzu.

Po opuszczeniu ulicy Staromiejskiej, będziemy wędrować wzdłuż rzeki Bytomki. Po jej przekroczeniu wejdziemy na byłe pola gospodarzy ze Starego Zabrza. Spacer zakończymy w budynku byłej szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 46. Tam zwiedzimy pracownię konserwacji mebli oraz sam budynek szkoły

– dodaje Muzeum.

Wymienione lokalizacje to tylko część z zaplanowanych na trasie spaceru miejsc. Wydarzenie tradycyjnie zakończy się piknikiem na łonie przyrody (w napoje oraz prowiant należy zaopatrzyć się we własnym zakresie).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Pierwszy z zaplanowanych spacerów rozpocznie się w sobotę, 20 lipca, o godzinie 10:00 przy ul. Staromiejskiej 1. Wraz z piknikiem potrwa 5 godzin. Zapisy na spacer przyjmuje Urszula Wieczorek, nr tel. (32) 271-56-89, wew. 23 (poniedziałek- piątek), w godzinach 8:00-15:30 oraz nr 506 557 904.

Po zakończeniu istnieje możliwości powrotu autobusem:

Powrót z przystanku ul. Grunwaldzka – autobus linii 156.
– kierunek Goethego: godz. 14.36; 15.36.
– kierunek Maciejów, Gliwice: godz.14.18; 15.18.

Wydarzenie w serwisie facebook.com można znaleźć tu.

(żms)/MMwZ