Osiedla robotnicze Górnego Śląska. Spacer w ramach projektu “Familoki” po dzielnicy Zandka

fot. zdj. poglądowe

Na osiedlu Zandka odbędzie się spacer organizowany jako część projektu “Familoki”, w ramach którego mieszkańcom przybliżana jest historia i ciekawostki istniejących osiedli robotniczych. Wydarzenie zaplanowano w niedzielę, 19 lipca o godzinie 16:00.

Tym razem podczas wycieczki zobaczymy osiedle robotnicze Zandka w Zabrzu oraz dawny kompleks huty Donnersmarcka. Sprawdzimy, co przetrwało z niego do dzisiaj. Dowiemy się, jak postawiono Stalowy Dom. Odkryjemy urok zabrzańskiego muru pruskiego – zachęcają organizatorzy, należący do Klastra Innowacji Społecznych.

Miejsce zbiórki: skrzyżowanie ulicy Krakusa i Franciszka Siedleckiego. Wycieczka będzie trwać około 2-3 godzin. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona (konieczna rezerwacja).

Więcej informacji oraz rezerwacja miejsc w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/330469224785004/


Projekt Familoki jest poświęcony odkryciu i zaprezentowaniu lokalnych, nieznanych historii dotyczących osiedli robotniczych w miastach Górnego Śląska i Zagłębia i obejmuje 14 wycieczek. Więcej informacji o projekcie można przeczytać tutaj.

(mat. pras.)
fot. arch. 24zabrze.pl