Odnaleźli bezdomnego na strychu budynku. Mężczyzna nie był w stanie poruszać się o własnych siłach

Policjanci interweniowali ostatnio wobec 40-letniego mężczyzny, który leżał na strychu opuszczonego domu. Ponieważ nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, mundurowi udzielili mu pomocy.

Policja apeluje – nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie jesenno-zimowym mogą potrzebować naszej pomocy.

We wtorek krótko przed 19:00 dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Zabrzu, w trakcie kontroli pustostanów zauważył leżącego na strychu opuszczonego budynku mężczyznę. Nietrzeźwy 40-latek był wychłodzony i nie mógł poruszać się o własnych siłach. W trakcie rozmowy mężczyzna nie potrafił określić, jak długo tam przebywał, mówił jedynie, że jest mu zimno – przekazuje sierż. szt. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.


Z uwagi na to, że sytuacja, w jakiej znalazł się bezdomny mężczyzna, zagrażała jego życiu i zdrowiu, koniecznym było umieszczenie go w placówce opiekuńczej. Na miejsce wezwano policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy pomogli dzielnicowemu przetransportować mężczyznę w bezpieczne miejsce

– dodaje Bijok, który przypomina, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, a także osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. – Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym służby. Każde takie zgłoszenie będzie sprawdzone.

Policjanci przypominają również o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kilka kliknięć pomoże wskazać miejsce przebywania osoby potrzebującej pomocy. Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach – kliknij tu. Niezbędnych informacji, jak pomóc osobie bezdomnej, można zaczerpnąć dzwoniąc na specjalną infolinię pod numer 987.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze