O planowanym samobójstwie poinformował syna. Desperat uratowany po akcji poszukiwawczej

Wywiadowcy z zabrzańskiej komendy powstrzymali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z wiaduktu. Desperata udało się namierzyć po godzinie poszukiwań. Mężczyzna znajduje się pod opieką lekarzy.

Wydarzenia miały miejsce w niedzielę wieczorem. O godzinie 21:23 na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformowała, że jego 57-letni ojciec, wysłał do niego wiadomość, z której wynika, że może chcieć odebrać sobie życie.

W poszukiwanie 57-latka zaangażowali się będący w służbie wywiadowcy z zabrzańskiej komendy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania, sprawdzając wszystkie miejsce, w których mógł być 57-latek. O godzinie 22.50 wywiadowcy zauważyli go na ulicy Legnickiej – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Mężczyzna stał po drugiej stornie barierek, na wiadukcie, który przebiega nad autostradą A4. Policjanci zaczęli rozmawiać z desperatem, uspokajając go. Dzięki temu udało im się podejść bliżej, złapać mężczyznę i przeciągnąć go na drugą stronę barierek

– kontynuuje rzecznik zabrzańskiej policji.

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy. Decyzją lekarza 57-letni zabrzanin został przewieziony do szpitala na obserwację.

(żms)/KMP Zabrze
fot. zdj. poglądowe/px