Nowoczesne respiratory tlenowe dla Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Sprzęt podarowała firma FCC Polska

Dzięki firmie FCC Polska do Szpitala Miejskiego w Zabrzu – na oddział covidowy – trafiły nowoczesne respiratory tlenowe. Wartość przekazanego sprzętu to łącznie 25 tysięcy złotych.

Sprzęt przeznaczony będzie dla pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową i zapaleniem płuc, także w przebiegu choroby COVID19.

Nowoczesny sprzęt, który trafił do Szpitala Miejskiego w Zabrzu, bazuje na wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej. Jest to nowa metoda podawania tlenu, która w wielu przypadkach pozwala uniknąć konieczności użycia respiratora, a dzięki odpowiedniemu ogrzaniu i nawilżeniu podawanej mieszanki zwiększa oczyszczenie dróg oddechowych i komfort pacjenta. Nowe wyposażenie będzie szczególnie przydatne w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, ponieważ może znacząco wspierać terapię osób chorych na COVID.


Do tej pory szpital dysponował sześcioma takimi urządzeniami.

Jak tłumaczy Bożena Śliwa-Rak, ordynator oddziału COVID-owego Szpitala Miejskiego w Zabrzu – zakupiony sprzęt przeznaczony będzie dla pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową i zapaleniem płuc, także w przebiegu choroby COVID19. Zastosowanie tego typu tlenoterapii niejednokrotnie pozwala u tych chorych uniknąć respiratoroterapii i poprawia wyniki leczenia.

(żms)/UM Zabrze
Fot. FCC Polska