Nowe połączenia autobusowe w Zabrzu – konsultacje zakończono. Specjalny zespół rozpatrzy uwagi

fot. UM Zabrze

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące czterech nowych linii minibusowych, których uruchomienie rozważane jest w przyszłości. Złożono 67 wniosków w tej sprawie, były jednak również inne wnioski od mieszkańców.

Przypomnijmy, że planowane połączenia będą kursować na trasach: centrum miasta – Śląskie Centrum Chorób Serca, centrum miasta – Osiedle Janek, Grzybowice – Mikulczyce oraz Rokitnica – Osiedle Janek. Konsultacje społeczne w tej sprawie trwały trzy tygodnie.

Nowe linie umożliwią komunikację publiczną mieszkańcom tych rejonów Zabrza, gdzie dzisiaj nie dojeżdżają autobusy. Zapewnią dojazd z centrum miasta do Śląskiego Centrum Chorób Serca i do Osiedla Janek. Przybliżą możliwość skorzystania z przystanków komunikacji publicznej mieszkańcom Grzybowic i osiedli w dzielnicy Helenka – informuje miasto.


W ramach konsultacji wpłynęło 67 wniosków od 43 osób:

  • w sprawie linii nr 704, Grzybowice – Mikulczyce (I etap), wpłynęło 13 opinii i wniosków od 10 osób,
  • w sprawie linii nr 705, Rokitnica – Osiedle Helenka, wpłynęło 8 opinii i wniosków od 4 osób,
  • w sprawie linii nr 706, Centrum Miasta – Osiedle Janek, wpłynęło 11 opinii i wniosków od 7 osób,
  • w sprawie linii nr 709, Centrum Miasta – ŚCCS, wpłynęło 13 opinii i wniosków od 7 osób.

Wpłynęło też siedem odpowiedzi, które zawierały wsparcie dla inicjatywy uruchomienia linii minibusowych bez dodatkowych uwag lub wniosków. Osiem osób zgłosiło piętnaście wniosków w sprawie innych połączeń.

Opinie i wnioski, które zebrano w ramach przeprowadzonych konsultacji są obecnie analizowane przez zespół utworzony z pracowników Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz Zarządu Transportu Metropolitalnego. Decyzje w sprawie uruchomienia linii minibusowych oraz ich przebiegu zostaną podjęte po zakończeniu prac.

(żms)/UM Zabrze
fot. arch. UM Zabrze