Nowe mieszkania pod wynajem przy ul. Żeromskiego. Mają mieć “wysoki standard wykończenia”

W Zabrzu powstanie 35 nowych mieszkań pod wynajem. Inwestycja o wartości ponad 10 mln zł przewiduje wybudowanie w centrum miasta nowoczesnego pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego przy ul. Żeromskiego 45.

We wtorek w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisana została umowa miedzy Zarządem Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. a Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowym BUDMEX Sp. z o. o., które zralizuje przedsięwzięcie.

W obiekcie wyposażonym w windę na najemców czekać będzie 35 mieszkań o wysokim standardzie wykończenia i pow. od 42 m2 do 85 m2 wraz z przynależnymi piwnicami.

Prace obejmą ponadto stworzenie infrastruktury technicznej, drogowej, przygotowanie 29 miejsc parkingowych oraz 8 garaży podziemnych z możliwością odpłatnego wynajmu.


Mieszkania udostępnione zostaną na zasadach wynajmu. Kwota partycypacji wynosi od 5 proc. do 30 proc. wartości w zależności od powierzchni lokum. Kaucja zabezpieczająca stanowi 12-krotność miesięcznego czynszu.

Źródła finansowania inwestycji to: środki własne, środki pozyskane przez miasto Zabrze w formie grantu, kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki z programu rządowego.

Dużym atutem tego budynku będzie jego lokalizacja

Dobrze skomunikowane miejsce – przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w odległości zaledwie kilku minut od powstającego budynku. W najbliższej okolicy zlokalizowane są przedszkola i szkoły, sklepy, przychodnie lekarskie, punkty usługowe czy lokale gastronomiczne. Rozbudowana infrastruktura dostępna jest w tym miejscu od lat. Inwestycja położona jest blisko zjazdów z DTŚ. Do zjazdu w Zabrzu jest 1400 m, a od zjazdu w Zabrze/ Gliwice 2100 m. Dojazd do Katowic zajmuje 15 min.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze