Nowe drzewa w mieście. Nasadzenia na terenie po koksowni, w centrum ustawiono donice

Ponad 40 drzew zostało zasadzonych na zrekultywowanym terenie po byłej koksowni Concordia. Akcja była zwieńczeniem działań promocyjnych salonu Auto Śliwka, który zachęcał mieszkańców do wyboru ekologicznych rozwiązań z dziedziny elektromobilności.

Wśród sadzonek, ufundowanych przez przez zabrzańskiego dealera samochodowego, znalazły się między innymi: grab, buk, jarząb, lipa i glediczia. Nasadzenie odbyło się na terenie, który przywrócony został mieszkańcom dzięki realizacji wartego ponad 10,5 mln zł projektu pn. „Rekultywacja terenów w rejonie rzeki Bytomki na obszarze gminy Zabrze”.

Warto podkreślić, że w efekcie tych działań zutylizowane zostało ponad 450 ton smoły i innych materiałów niebezpiecznych.

Jest to kolejna w tym roku akcja zazieleniania naszego miasta. W parku im. Pileckiego zasadzono 100 buków na 100-lecie Zabrza, ponad 20 tys. drzew zostanie natomiast posadzonych w zabrzańskich lasach komunalnych.


Oprócz tego w mieście pojawiły się też liczne kwietniki i instalacje kwiatowe. W ciągu ul. 3 Maja, jednej z głównych dróg w Zabrzu, a gdzie nie ma możliwości nasadzenia drzew, ustawionych zostanie docelowo 100 donic z drzewami.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik (FB)