Nowe boisko wielofunkcyjne w Rokitnicy. Projekt ze środków z ZBO, za kilka dni ruszy kolejna edycja

W Rokitnicy oddano do użytku nowego boisko wielofunkcyjne. Obiekt powstał przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego i służyć będzie nie tylko uczniom „Czwórki”. Wartość całego projektu to ponad 300 tys. zł.

W ramach przeprowadzonych prac przygotowano istniejącą nawierzchnię asfaltową, na której ułożono z bezpiecznego poliuretanu. Ponadto boisko wyposażono w zestawy osprzętu do koszykówki, siatkówki oraz bramki do piłki nożnej. Wymienione zostało również oświetlenie boiska, oraz dokonano nowych nasadzeń zieleni. Wartość całego projektu to ponad 300 tys. zł.

Boisko powstało w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego, którego kolejna edycja rozpocznie się za kilka dni. Wnioski na zadania możliwe do realizacji w 2025 roku będzie można składać od 22 kwietnia do 23 maja.

Zakończenie wstępnej weryfikacji zaplanowano na 7 sierpnia, a ostateczną listę projektów, które poddane zostaną głosowaniu, poznamy 28 sierpnia. Samo głosowanie rozpocznie się 9 września i potrwa do 26 września. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 10 października.

Do zagospodarowania na pomysły mieszkańców będzie 7,5 mln zł. Ta suma zostanie podzielona na 21 puli dzielnicowych (11 dzielnic dużych – tutaj pule wynoszą po 400 tys. zł i 10 małych – po 200 tys. zł) oraz pulę ogólnomiejską o wartości 1,1 mln zł. Maksymalna wartość projektu składanego w puli obejmującej całą gminę ustalono na 550 tys. zł, natomiast maksymalną wartość projektu składanego w puli dla danej jednostki pomocniczej ustalono na 100 proc. danej puli.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze/Paweł JaNic Janicki