Nietrzeźwy “Andrzejkowy” weekend. Policjanci zatrzymali cztery osoby na podwójnym gazie

Ani ustawiczne kontrole, ani ryzyko więzienia czy utraty uprawnień nie zniechęciły imprezowiczów do wsiadania “za kółko” pod wpływem alkoholu. Podczas “Andrzejkowego” weekendu policjanci zatrzymali czworo nietrzeźwych kierujących.

Na ulicy Paderewskiego mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 31-letnią kobietę, która kierowała samochodem marki Volkswagen. Badanie trzeźwości wskazało, że miała 0,66 promila alkoholu w organizmie. Ponad pół promila miał również 43-letni mieszkaniec Bytomia, który do kontroli został zatrzymany na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego, kiedy kierował swoim volkswagenem.

Nietrzeźwego kierowcę wykryto też na zabrzańskim odcinku autostrady A1. Policjanci z Komisariatu Policji Autostradowej w Gliwicach zatrzymali tam 52-letniego mieszkańca Chorzowa, który mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu, kierował samochodem marki Opel, dodatkowo nie posiadając do tego uprawnień.


Ostatni z nietrzeźwych ujawnił się niejako sam – to 27-letni mieszkaniec Zabrza, który z wynikiem 0,58 promila alkoholu spowodował kolizje z innym samochodem na ulicy Poniatowskiego.

Kierującym “na podwójnym gazie” grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

(żms)/KMP Zabrze