Nielegalna hodowla i spore zapasy narkotyków. 31-latek na 3 miesiące trafił do aresztu

W Zabrzu wpadł kolejny hodowca nielegalnych konopi indyjskich. Oprócz tego mężczyzna miał spore ilości narkotyków w mieszkaniu. Usłyszał już zarzuty i trafił na 3 miesiące do aresztu.

Kryminalni z Zabrza wytypowali i namierzyli 31-latka który może posiadać znaczne ilości narkotyków. Nie pomylili się.

W ubiegły piątek policjanci zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację, w której trakcie, zatrzymali na gorącym uczynku 31-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, pół kilograma amfetaminy oraz zlikwidowali uprawę konopi. Zatrzymany usłyszał już zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste – przekazuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Zabrzu wniosek o zastosowanie wobec 31-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania

– dodaje Bijok.

Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze