Nie płacił alimentów, dostał wyrok, którego nie zamierzał odbyć. Wpadł w środę, mając przy sobie narkotyki

Poszukiwany do odbycia kary wpadł ostatnio w ręce zabrzańskich mundurowych i to z przytupem – miał bowiem przy sobie narkotyki. Teraz ma podwójny problem – prócz odsiadki już zasądzonej, czeka go kolejna.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wykonując czynności związane z realizacją listu gończego za poszukiwanym, próbowali odnaleźć 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za nierealizowanie obowiązku alimentacyjnego i od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania.

Kryminalni ustalili, gdzie aktualnie może przebywać i w środę rano zatrzymali go na terenie centrum handlowego przy Placu Teatralnym. Policjanci znaleźli również przy nim środki odurzające, w postaci amfetaminy . Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – relacjonuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości

– dodaje Bijok.

Z reguły osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności, jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości.

Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat. Poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat – kontynuuje rzecznik zabrzańskiej policji. Informacje o osobach poszukiwanych można przekazywać anonimowo korzystając ze specjalnej strony poszukiwani.policja.pl.

(żms)/KMP Zabrze