Na wiadukcie w ciągu ul. Roosevelta zamontowano elementy nośne. Obiekt ma być gotowy w listopadzie

Choć jeszcze niedawno, patrząc na stan realizacji prac, można było sądzić, że inwestycja jest daleka do ukończenia, ostatnio na placu budowy wiaduktu w ciągu ulicy Roosevelta zaszły spore zmiany. Nareszcie pojawiły się elementy nośne obiektu. Deklarowany na koniec listopada termin ukończenia przedsięwzięcia ma zostać dotrzymany.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w ubiegły weekend zamontowane zostały belki nośne wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta. To kluczowy obiekt dla poruszających się samochodami między Zabrzem i gliwicką dzielnicą – Sośnicą. Akcja trwała całą noc z soboty na niedzielę. Prace wykonała firma Ambet z Wojkowic.

Zgodnie z projektem na miejscu starego wiaduktu powstanie nowy, o konstrukcji prefabrykowanej. Odtworzony zostanie nasyp, nawierzchnia drogowa oraz ciągi pieszo-rowerowe. Planowane zakończenie robót budowlanych i oddanie wiaduktu do ruchu ma nastąpić do 30 listopada br., zatem niemal dokładnie dwa lata po zamknięciu starego obiektu dla ruchu i rozpoczęcia jego rozbiórki.

(żms)/UM Zabrze
fot. MZD Zabrze