MZDiII zwróci opłaty za zajęcie pasa drogowego. Wystarczy oświadczenie sprzedawcy kwiatów i zniczy

MZDiII zwróci pieniądze za zajęcie pasa drogowego osobom, które w wyniku zamknięcia cmentarzy nie prowadziły działalności związanej z handlem artykułami okolicznościowymi.

Z uwagi na Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30.10.2020r. dotyczące zamknięcia cmentarzy w dniach 31.10.2020r. – 02.11.2020r. można wystąpić z wnioskiem do tut. Zarządu o zwrot opłat z tytułu zajęcia pasa drogowego w celu prowadzenia sprzedaży kwiatów i zniczy i innych artykułów okolicznościowych – poinformował Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu.

Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o braku zajmowania pasa drogowego w podanym wyżej terminie oraz numer konta bankowego, na który będzie dokonany zwrot wpłaconych środków

– zaznacza MZDiII.


Gdy rząd w piątek po południu ogłosił, że cmentarze w całym kraju przez trzy dni, w tym Wszystkich Świętych, będą zamknięte, wiele osób zajmujących się handlem przy nekropoliach (szczególnie kwiatami) znalazło się w ciężkim położeniu. Zostały z towarem przygotowanym do sprzedaży w okresie wyjątkowego ruchu. Aktualnie w opracowaniu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa są przepisy, na podstawie których sprzedawcy chryzantem będą mogli ubiegać się o środki pomocowe. (Więcej na ten temat pod linkiem)

(żms)/MZDiII w Zabrzu
fot. 24gliwice.pl/emfab