Muzyczna niespodzianka z okazji Dnia Dziecka. Bajtel w Filharmonii Zabrzańskiej

Z okazji Dnia Dziecka nasi zabrzańscy filharmonicy przygotowali muzyczny prezent dla młodych melomanów. We wtorek, o godzinie 17:00, odbędzie się koncert “Bajtel w Filharmonii”, podczas którego młodzi słuchacze wyruszą w podróż do muzycznej krainy. Przewodnikiem będzie skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Koncert, który odbędzie się w Dniu Dziecka to równocześnie podsumowanie cyklu “Bajtel on-line”, który Filharmonia realizowała od kwietnia ubiegłego roku. W tym czasie powstało prawie 40 odcinków edukacyjno-muzycznego cyklu, do którego z chęcią zaglądali również dorośli widzowie.

Projekt ten skierowany był głównie do dzieci kształcących się w szkołach podstawowych z terenu naszego miasta, które z powodu panującej pandemii nie mogły odwiedzić Filharmonii Zabrzańskiej osobiście podczas audycji muzycznych.

Dzięki tym wyjątkowym audycjom muzycznym najmłodsi melomanii mieli okazję dowiedzieć się m.in. o tym, czym charakteryzowały się kolejne epoki w historii muzyki, poznać sławnych kompozytorów, znane utwory muzyczne, a także szereg instrumentów muzycznych.


Filharmonia Zabrzańska, Zabrze 41-800, Park Hutniczy 7. Więcej informacji: http://filharmonia.zabrze.pl/kontakt/

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze