Muzeum Górnictwa Węglowego udostępni dwie podziemne trasy turystyczne dla zwiedzających


Muzeum Górnictwa Węglowego uruchamia ponownie dwie trasy turystyczne w Sztolni Królowa Luiza. Mają być czynne dla odwiedzających od soboty, 30 maja.

Na miejscu czekać będzie szereg atrakcji i moc niezapomnianych wrażeń m.in. fascynująca podróż przez czas i przestrzeń, niekończąca się sieć korytarzy, podziemny spływ łodziami, czy przejazd Karlikiem, autentyczną kolejką górniczą.

Część z nas jest stęskniona pozytywnych wrażeń i atrakcji. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Muzeum Górnictwa Węglowego już w najbliższą sobotę, 30 maja br., uruchamia dwie trasy turystyczne dla zwiedzających w Sztolni Królowa Luiza – trasę rodzinną i trasę wodną. Dlaczego tylko dwie spośród tak szerokiej oferty? Ponieważ zdrowie naszych turystów jest dla nas najważniejsze – zapewnia Muzeum Górnictwa Węglowego.


Zadbaliśmy o każdy szczegół na naszych trasach, aby każdy zwiedzający poczuł się komfortowo i bezpiecznie. Zwiedzanie będzie możliwe w małych grupach do 6 osób. Istnieje możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki rodzinnej

– podkreśla Muzeum.

A co czeka małych odkrywców podziemi? Jednym słowem moc atrakcji. Trasa wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce. Fragment podziemnych, historycznych wyrobisk przechodzi się tu pieszo, a ponad 1100 metrów tej trasy to unikatowy (bo najdłuższy w Polsce!), podziemny spływ łodziami. W trakcie zwiedzania można spotkać legendarne dla Górnego Śląska postaci, Skarbnika i Utopka.

Drugą propozycją dla zwiedzających jest trasa rodzinna. To niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępną już dla najmłodszych turystów.

Tylko tu zobaczycie maszyny górnicze prezentowane w ruchu, spotkacie Skarbnika – opiekuna i strażnika górników oraz przejdziecie się autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem – zachęca MGW.

Rezerwacji można dokonywać od 25 maja telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na stronie sztolnialuiza.pl.

(nmm)/MGW
fot. arch. 24zabrze.pl