Msza święta w intencji klubu, prezentacja drużyny i mecz. Próba generalna Górnika przed sezonem

Zbliża się przedsezonowa próba generalna w wykonaniu zabrzan. W sobotę o godzinie 17:00 podopieczni trenera Jana Urbana zagrają z Banikiem Ostrava. Poza samym meczem Trójkolorowi zapraszają kibiców na Mszę Świętą w intencji Klubu oraz na prezentację drużyny.

Górnicy intensywnie przygotowują się do nowego sezonu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Tradycyjnie okres ten zwieńczy oficjalna próba generalna, która odbędzie się w najbliższą sobotę (17 lipca).

Sam mecz to nie jedyna aktywność zaplanowana na ten dzień. Sobotę można rozpocząć od wspólnej modlitwy w intencji Górnika. Przedsezonowa Msza Święta w intencji Klubu to już stały element przedsezonowej tradycji.


Odbędzie się ona o godzinie 13:30 w kościele pod wezwaniem Św. Józefa (ul. Roosevelta 102).

Po zakończeniu nabożeństwa zapraszamy na zabrzańską Arenę im. Ernesta Pohla. Tam o godzinie 15:15 rozpocznie się przedsezonowa prezentacja zespołu. Podczas trwającej trzy kwadranse imprezy oficjalnie przedstawimy kibicom sztab szkoleniowy i kadrę drużyny, która walczyć będzie w najbliższym sezonie. Po zakończeniu prezentacji zawodnicy rozpoczną przygotowania do meczu kontrolnego, w którym rywalem zabrzan będzie Banik Ostrava – informuje Bartłomiej Perek z biura prasowego Górnika Zabrze.

Przed pierwszym gwizdkiem będzie jeszcze okazja, by oklaskiwać i wspierać najmłodszych piłkarzy Górnika, którzy zaprezentują się kibicom. Organizatorzy planują również szereg atrakcji i animacji dodatkowych dla całej rodziny.

Bilety na mecz i prezentację można nabywać w jednolitej cenie 15 złotych. Obecnie są one dostępne w sprzedaży internetowej – TUTAJ. O starcie sprzedaży stacjonarnej klub poinformuje w odrębnym komunikacie.

Tydzień po prezentacji startuje Esktraklasa

Pierwsza kolejka sezonu Ekstraklasy 2021/22 rozpocznie się 23 lipca. Górnik Zabrze zagra na wyjeździe dwa dni później – w niedzielę, 25 lipca, o godzinie 20:00 zmierzy się z Pogonią Szczecin. Mecz można obejrzeć na kanale Canal+Sport.

W drugiej kolejce, w piątek 30 lipca, również o godzinie 20:00, Trójkolorowi zagrają mecz u siebie. Podejmą Lecha Poznań. Spotkanie można będzie oglądać na żywo na zabrzańskiej Arenie lub przed telewizorem – transmisję przewidziano na kanałach TVP Sport, Canal+Sport oraz Canal+4K Ultra HD.

(żms)/Górnik Zabrze, Ekstraklasa.org
fot. Górnik Zabrze