„Moje TAK dla Transplantacji”. Wystawa w Muzeum Miejskim dostępna jeszcze przez kilka dni

W siedzibie Muzeum Miejskiego w Zabrzu do 10 listopada można podziwiać wystawę pn. „Moje TAK dla Transplantacji”. To ekspozycja poświęcona idei przeszczepiania narządów. Została otwarta pod koniec października z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji.

Wystawa złożona jest z prac artysty Ryszarda Gancarza poświęconych idei transplantacji.

Ryszard Gancarz (1955-2017) był pacjentem profesora Mariana Zembali, operowanym przez kardiochirurgów z SCCS. Artysta całe życie zmagał się z chorobą serca, kilkukrotnie był hospitalizowany w Klinice kierowanej przez profesora Mariusza Gąsiora.

Zafiksowany najpiękniejszą ideą tworzył grafiki na potrzeby Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca jako podziękowanie za wsparcie programu „TAK dla Transplantacji”.

Jest autorem między innymi logo Fundacji FŚCCS, programu „Tak dla transplantacji”, kalendarzy, kartek świątecznych oraz kilkudziesięciu prac graficznych towarzyszących akcjom, których głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji. Te właśnie prace można zobaczyć na wystawie Muzeum Miejskiego (ul. Powstańców Śląskich 3).

(żms)/UM Zabrze