Moc atrakcji podczas meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków. Zagra orkiestra, Mikołaj rozda upominki

fot. Górnik Zabrze

W piątek o godzinie 20:30 piłkarze Górnika Zabrze rozegrają spotkanie 18. kolejki PKO Ekstraklasy. W meczu „Barbórkowym” zmierzą się z Wisłą Kraków. Z okazji święta na kibiców czeka wiele atrakcji.

– Tradycyjnie wszystkich kibiców zapraszamy wcześniej na promenadę Areny Zabrze. Tam na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem odbędzie się koncert orkiestry Polskiej Grupy Górniczej. Uświetni ona swoim występem również przerwę spotkania. W górnicze akcenty zaopatrzone będą również młodzi fani z dziecięcej eskorty – zapowiada Bartłomiej Perek z Biura Prasowego Górnika Zabrze.

Na stadionie będą przygotowane atrakcje dla najmłodszych. Dla trójkolorowych dzieci klub zaplanował zabawę – mogą one wykonać prace plastyczne, których motywem przewodnim będzie „Barbórka” – święto górników – a przez to również Górnika Zabrze.


Na promenadzie znajdzie się specjalne stoisko, gdzie dzieci mogą odebrać nagrody, a święty Mikołaj w asyście elfów rozda upominki przygotowane przez Klub oraz PGG S.A.

Komu nie uda się wykonać laurki wcześniej w domu, nie straci okazji na prezent. Będzie to można nadrobić we wspomnianym stoisku.

Kibice oglądający mecze z sektora rodzinnego przyzwyczaili się już do animacji i aktywności, które Klub organizuje wspólnie z grupami Torcida Girls oraz Kibice Razem. Oprócz wspólnego dopingu i obecności wybranych piłkarzy, którzy w meczu nie zagrają, tym razem na najmłodszych fanów 14–krotnego Mistrza Polski czekać będzie również darmowa herbata.

– Barbórka to nasze wspólne wielkie święto, dlatego tradycyjnie zachęcamy do przyjścia na mecz zaopatrzonymi w elementy górnicze. W ostatnich latach na trybunach stadionu im. Ernesta Pohla przy tej okazji pełno było kibiców ubranych na przykład w górnicze czako. To wszystko sprawia niesamowite wrażenie i bardzo pozytywnie wpływa na otoczkę i atmosferę meczu – zachęca Perek.

Bilety na mecz Górnika z Wisłą Kraków są jeszcze dostępne. Można je nabyć w punktach stacjonarnych oraz elektronicznie tutaj.

(żms)/Biuro prasowe Górnika Zabrze
fot. Górnik Zabrze