Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” stanie przy pl. Wolności. Eksperci pomogą wypełnić wnioski

Mobilne Biuro Programu „Czyste Powietrze” zawita do Zabrza w piątek, 17 lipca. Bus, którym podróżują eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanie przy placu Wolności, w godzinach 10:00-13:00.

Mieszkańcy będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące termomodernizacji czy też wymiany przestarzałych systemów grzewczych, a także na miejscu wypełnić wnioski o dotacje.

Zabrze, to kolejna gmina w województwie śląskim na trasie Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze. Do końca sierpnia eksperci chcą dojechać do jak największej liczby osób i pomóc im w wyplenianiu wniosków o dotacje na wymianę tzw. kopciuchów oraz termomodernizację domu.


Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – tłumaczy Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura to inicjatywa, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska – w Katowicach oraz Krakowie.

Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób.

Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

(nmm)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze