Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej odbędą się w Zabrzu. Wstęp na trybuny jest wolny

Najlepsi gimnastycy i gimnastyczki z całego kraju przyjadą do Zabrza by w ten weekend zmierzyć się w rywalizacji na TAURON Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Sportowej.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi zarówno młodych, obiecujących zawodników, jak i doświadczonych mistrzów, którzy będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Wstęp na trybuny jest bezpłatny – miasto zaprasza do kibicowania miłośników gimnastyki.

Zawody zostaną rozegrane w Hali Gimnastycznej przy ulicy Płaskowickiej 2. Oficjalne otwarcie w sobotę, 23 marca, odbędzie się o godzinie 14:30. Same zawody zaplanowano w godzinach 8:00-18:00. Wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie ITDSport: https://online.itdsport.pl/#/strony/turniej/270

W piątek zaplanowano rozgrzewki i próby przyrządów, a także odprawę sędziowską. W sobotę i niedzielę przeprowadzona zostanie rywalizacja o medale w wieloboju oraz finałach.

W zawodach wystartuje ponad 70 najlepszych gimnastyków. W trakcie tych trzech dni zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności na różnorodnych przyrządach. Wydarzenie to nie tylko świetna okazja do podziwiania sportowych wyczynów, ale także do integracji społeczności gimnastycznej oraz promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród młodych ludzi.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze