Mikołajkowe animacje, Zimowa Parada z Elfami. Przed nami Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta”

fot. zdjęcie poglądowe

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie czekają na osoby, które odwiedzą Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy „Idą Święta”.

Impreza rozpocznie się w tym roku w poniedziałek, 6 grudnia, i potrwa do 23 grudnia.

To z pewnością jedno z najbardziej ciepłych i klimatycznych wydarzeń w naszym mieście, impreza z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowana do szerokiej publiczności. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku, ponieważ organizatorzy zadbali by wśród jarmarkowych atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.


Od 6 do 23 grudnia stoiska handlowe będą otwarte w godzinach 10:00-18:00.

W świątecznych domkach znajdziemy wystawców oferujących m.in. rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe smakołyki, grzańce, pierniki, swojskie ciasta i specjały kuchni regionalnej.

Oficjalne otwarcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego zaplanowano na 6 grudnia. Tego dnia odbędzie się Zimowa Parada z Elfami, która przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności, gdzie nastąpi iluminacja miejskiej choinki.

Na placu Wolności będzie można wziąć udział w mikołajkowych animacjach i konkursach, które rozpoczną się tego dnia o godzinie 15:15. Na scenie zaprezentują się najmłodsi zabrzanie, którzy będą mieli możliwość pokazania swoich talentów szerszej publiczności. Na godzinę 17:15 zaplanowano pokaz żonglerki chorągwiami, a na godzinę 18:00 otwarcie lodowiska miejskiego.

21 grudnia, w godzinach 14:00-18:00, zaplanowano imprezę świąteczną połączoną z paradą św. Mikołaja, która przejdzie od ulicy Dworcowej do placu Wolności o godzinie 16:00.

W programie imprezy przewidziano kolędy i jasełka oraz świąteczną zabawę dla całej rodziny. Organizatorzy zapraszają również na uroczyste spotkanie prezydenta Zabrza z mieszkańcami, w trakcie którego harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju (godzina 16:30). Z koncertem wystąpi kapela góralska “Hajduk” ze Szczyrku (godzina 17:00).

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy “Idą Święta” odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 23 grudnia. W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl.

(żms)/UM Zabrze
fot. px/zdjęcie poglądowe