Metropolitalne Święto Rodziny rozpocznie się w niedzielę. W DMiT wystąpią: Kukulska, Badach i Moś

fot. DMiT

W Zabrzu i w innych miastach naszego regionu trwają właśnie przygotowania do XV Metropolitalnego Święta Rodziny, któremu w tym roku towarzyszy myśl „Rodzina – źródło pokoju”. Tegoroczne obchody rozpoczną się już w najbliższą niedzielę – 22 maja, a zakończą 5 czerwca.

Idea Metropolitalnego Święta Rodziny zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy prezydent Zabrza wraz ze śp. Krystyną Bochenek zainaugurowały Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś.

Na program Metropolitalnego Święta Rodziny każdego roku składają się liczne wykłady naukowe, wystawy, spektakle, koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy, imprezy sportowe i wydarzenia religijne.

Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w niedzielę, 22 maja. O godzinie 14:00, w katowickiej Katedrze p.w. Chrystusa Króla odbędzie się liturgiczna inauguracja MŚR. Msze św. w intencji rodziny będą celebrowane także w innych katedrach Metropolii Górnośląskiej, m.in. o godzinie 12:15 w Katedrze p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach.


Natomiast o godzinie 17.00, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczne XV Metropolitalne Święto Rodziny. Gwiazdami wieczoru będą: Natalia Kukulska, a także gościnnie: Kuba Badach i Katarzyna Moś. Całość koncertu wykonana zostanie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej z Sławomirem Chrzanowskim, Nikolą Kołodziejczyk, Adamem Sztabą i Pawłem Tomaszewskim.

Wszystkie wydarzenia w różnych miastach, w tym w Zabrzu, przygotowane w ramach MŚR można znaleźć w programie – kliknij tu.

(żms)/UM Zabrze
fot. DMiT