Mecze Górnika Zabrze bez kibiców aż do odwołania. To oficjalna decyzja Ekstraklasy


Mecze Górnika Zabrze będą rozgrywane bez kibiców – ze względu na zagrożenie rozprzestrzenienia się koronawirusa w całym kraju odwoływane są niektóre imprezy masowe, a wydarzenia sportowe odbywają się z wyłączeniem publiczności.

Po zapoznaniu się ze stanowiskiem przedstawionym przez Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, Ekstraklasa S.A. informuje, iż decyzją organów administracyjnych do odwołania wszystkie mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą rozgrywane bez udziału publiczności. Jednocześnie informujemy, że zmiana decyzji może nastąpić w przypadku wydania pozytywnych decyzji przez wojewodów, w oparciu o stanowisko właściwych organów sanitarnych – przekazało Biuro Prasowe Górnika Zabrze.

Jednocześnie Ekstraklasa prosi o zapewnienie maksymalnej ochrony zawodników i sztabów szkoleniowych, którzy mogą być w wysokiej grupie ryzyka zarażeniem. Dlatego z uwagi na zaistniałą sytuację Klub ogranicza do zera wszelką aktywność medialną oraz marketingową zawodników – podkreśla zespół prasowy Górnika.


O wszelkich zmianach oraz ewentualnych ustaleniach Klub będzie informował na bieżąco w odrębnych komunikatach.

(żms)/Górnik Zabrze
fot. arch. 24zabrze.pl