Masz zdolności manualne? Sprawdź, kim możesz zostać!

Lubisz malować, a w wolnych chwilach chętnie zajmujesz się szydełkowaniem? Czemu nie znaleźć pracy, która pozwoli Ci rozwijać swoje zainteresowania i zdolności? W dzisiejszych czasach osoby o zdolnościach manualnych są bardzo potrzebne. Sprawdź koniecznie, o jakie stanowiska możesz się ubiegać!

 

Czy umieszczać zdolności manualne w CV?

Przyjęło się, że CV oprócz doświadczenia zawodowego i wykształcenia powinno zawierać informacje dotyczące umiejętności twardych i miękkich. Przy aplikacji na oferty pracy odnoszące się do stanowisk wyższych, szydełkowanie lub malowanie mogłoby być odebrane żartobliwie. Mimo tego, jeżeli praca rękoma sprawia Ci przyjemność i chcesz wiązać z tym przyszłość, warto wymienić to w życiorysie, szczególnie wtedy, gdy planujesz aplikować na stanowiska związane z pracą w tej branży.

Czy warto iść na studia artystyczne, mając zdolności manualne?

Częstym wyborem osób uzdolnionych artystycznie są studia artystyczne np. na Akademiach Sztuk Pięknych. Podczas takich studiów studenci uczą się tworzyć pod okiem profesjonalnych artystów i twórców, poznając jednocześnie różne aspekty sztuki, łącząc teorię z praktyką. Takie studia będą idealnym wyborem dla osób pewnych tego, że swoją przyszłość chcą związać z danym kierunkiem. Mimo wielu chętnych jedynie niewielka liczba osób zostaje przyjęta, co może również stanowić odniesienie do chęci polepszenia własnych umiejętności. Oprócz standardowych kierunków związanych z rzeźbą, malowaniem czy rysowaniem Akademie stawiają krok do przodu, robiąc ukłon w stronę nowoczesnych technologii. Coraz częściej otwierane są kierunki związane z programowaniem graficznym czy tworzeniem filmów animowanych. Jeżeli więc czujesz, że ten kierunek byłby dla Ciebie idealny, zaryzykuj!

Zdolności manualne a praca w usługach

Oczywiście osoby mające zdolności manualne nie zawsze muszą wybierać studia artystyczne. Można zdecydować się na coś innego, szukając pracy w usługach. Rynek w tym momencie potrzebuje osób, które zasilą szeregi i będą pracować z klientami. Do najczęściej wybieranych zawodów, w których zdolności manualne grają pierwszą rolę, należą:

  • fryzjer,
  • tatuażysta,
  • kwiaciarka,
  • jubiler,
  • krawcowa.

W każdym z wyżej wymienionych zawodów precyzja, umiejętność skupienia, kreatywność i wyobraźnia są kluczowymi cechami. Zatrudniając się w usługach, będziesz miał możliwość sprawdzić się w pracy z klientem, jednocześnie wykorzystując swoje umiejętności manualne.

Zastanawiasz się jak zmienić pracę? Odwiedź porady.pracuj.pl. Znajdziesz tam praktyczne wskazówki dotyczące tego jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz w jaki sposób napisać profesjonalne CV czy list motywacyjny.

materiał partnera /Grupa Pracuj