Majówka ze sztuką… online. Teatr Nowy zaprasza na spektakl “To co najpiękniejsze”


„To co najpiękniejsze” – spektakl złożony z trzech jednoaktówek Mariana Hemara, jednego z najwybitniejszych twórców literatury polskiej to propozycja Teatru Nowego w Zabrzu dla wszystkich tych, którzy tęsknią za wizytą w teatrze.

Już w piątek od 17:00 – bez wychodzenia z domu – będzie można obejrzeć tę sztukę online w serwisie facebook.com. Co więcej – spektakl będzie dostępny online nie tylko 1 maja, ale także 2 i 3 maja.

Premiera sztuki „To, co najpiękniejsze” w reżyserii i scenografii Zbigniewa Stryja odbyła się 11 listopada 2018 r. na nowej Scenie Kameralnej Teatru Nowego w Zabrzu w Parku Hutniczym.


Marian Hemar, urodzony we Lwowie w 1901 r. jako Jan Marian Hescheles, jest znany przede wszystkim jako autor tekstów piosenek, ale był także poetą, dramaturgiem, satyrykiem, komediopisarzem i tłumaczem. Po zakończeniu II wojny światowej przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Nigdy nie zaakceptował pojałtańskiego ładu i politycznej sytuacji w Polsce. Od 1953 r. ponad półtorej dekady miał stałą cotygodniową audycję w Radiu Wolna Europa, w którym komentował m.in. krajowe wydarzenia. Zmarł 11 lutego 1972 r. w Dorking w hrabstwie Surrey w Anglii.

(nmm)/UM Zabrze
grafika: UM Zabrze