Lokalne atrakcje i słynne miejscówki mieszkańców. Premiera MONOPOLY ZABRZE już za kilka dni

Zabrze będzie miało własne MONOPOLY. Tym samym dołączy do grona miast, które mogą pochwalić się specjalnym wydaniem kultowej planszówki, która podbiła serca milionów graczy na całym świecie. Premiera już za kilka dni – 6 grudnia.

Właśnie tego dnia wszystko stanie się jasne – odsłonięta i zaprezentowana zostanie plansza, pola oraz partnerzy gry. Na planszy MONOPOLY ZABRZE znalazły się najciekawsze budynki, miejskie obiekty kultury czy parki. Najdroższym polem na planszy będzie Wieża Ciśnień. Pozostałe pola pozostaną tajemnicą do środy, 6 grudnia.

Z tej okazji miasto przygotowało też specjalne wydarzenie – grę miejską, w ramach której ulice Zabrza 9 grudnia zamienią się w olbrzymią planszę.

Warto w niej wziąć udział nie tylko ze względu na atrakcyjność samego współzawodnictwa, ale też na nagrody dla zwycięzców, którymi nie może być oczywiście nic innego, jak tylko zabrzańskie MONOPOLY. Aby wziąć udział w grze wystarczy do 8 grudnia (do godziny 12:00) przesłać swoje zgłoszenie na adres: monopolyzabrze@prc.pl. W grze może wziąć udział maksymalnie 70 drużyn, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Nie warto zwlekać z zapisem.

MONOPOLY od wielu lat łączy graczy z całego świata. Zarówno w klasycznej odsłonie gry, jak i w wersji licencyjnej. Celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy.

Edycje miejskie to jednak zupełnie nowy poziom rozrywki. Zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i słynne miejscówki mieszkańców.

Personalizacji podlega również szata graficzna gry oraz jej komponenty. Szczególnie interesujące są karty „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”, w których znajdzie się sporo lokalnych smaczków. Projekt planszy jest konsultowany z przedstawicielami mieszkańców, a sama gra ma godnie reprezentować region. Finalny projekt MONOPOLY pozostaje niespodzianką, aż do dnia premiery. Na zabrzańską musimy poczekać jeszcze kilka dni.

MONOPOLY w liczbach:

 • ponad 80 lat na rynku. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku,
 • 200 mln egzemplarzy sprzedanych od 1935 roku,
 • ponad 200 wersji lokalnych,
 • średni czas przebywania gry w rodzinie – co najmniej 2 pokolenia,
 • liczba najliczniejszej znanej kolekcji gry – ponad 90 edycji,
 • najdłuższa gra trwała 70 dni.
 • MONOPOLY – klasyczna gra planszowa oryginalnie wydana w Stanach Zjednoczonych przez firmę Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. Gra polega na handlu nieruchomościami, daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.

  (żms)/UM ZABRZE
  fot. Paweł JaNic Janicki (UM Zabrze)