Lepiej “stracić chwilę w życiu, niż życie w chwilę”. W centrum doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych


Sprawa jest w trakcie wyjaśniania, jednak wszystko wskazuje na to, że do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych przez samochód doszło podczas wykonywania manewru cofania. Stało się to, gdy poszkodowana schodziła już z pasów.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w godzinach porannych w rejonie ulicy Charlesa De Gaulle’a 75. Najprawdopodobniej kierujący Volvo podczas manewrowania samochodem, nie zauważył kobiety i uderzył ją tyłem samochodu.


Z urazem głowy i potłuczeniami poszkodowana trafiła do zabrzańskiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zarówno ona, jak i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. Czynności w sprawie trwają.

– Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, mróz, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych upewnijmy się, że kierujący pojazdami zatrzymali się. Pamiętajmy, że ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem i czasami warto stracić chwilę w życiu niż życie w chwilę – przestrzega sierż. szt. Sebastian Bijok, p.o. oficera prasowego zabrzańskiej policji.

(żms)/KMP Zabrze