Kuba, Kamil, Mija i Zosia – to imiona pierwszych dzieci urodzonych w 2020 roku w CZKiD w Zabrzu


Tradycyjnie na początku Nowego Roku prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik odwiedziła zabrzańską porodówkę. 1 stycznia urodziło się tutaj czworo dzieci – dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Nadano im imiona Kuba, Kamil, Mija i Zosia.

2 stycznia w CZKiD na świat przyszło pięcioro dzieci – trzech chłopców i dwie dziewczynki, a 3 stycznia sześcioro dzieci – trzech chłopców i trzy dziewczynki.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków medycznych na południu Polski, świadczących kompleksowe usługi w dziedzinie ginekologii, położnictwa i neonatologii. Pacjentki mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych metod znieczulenia.


Centrum działała w systemie „rooming-in”, w którym matka ma przy sobie dziecko przez cały czas, również zaraz po urodzeniu.

Pacjentki mogą skorzystać ze wsparcia poradni kardiologicznej i diabetologicznej dla kobiet w ciąży, laktacyjnej, neonatologicznej i diagnostyki prenatalnej. Centrum kompleksowo przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, jak i początków macierzyństwa.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze