„Kryminalne zagadki Śląska vol. 5”. Jędrzej Pasierski na spotkaniu autorskim w w Strefie Carnall

Przed nami kolejne spotkanie autorskie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu. Tym razem gościem będzie Jędrzej Pasierski, autor m.in. thrillera „W imię natury” oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 17 maja, o godzinie 17:00, w budynku Kuźni w Strefie Carnall (ul. Wolności 408).

Jędrzej Pasierski to autor thrillera „W imię natury” oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt, Kłamczuch i Gniazdo. Za książkę „Roztopy” został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku.

Laureat drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda” za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow.

Za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku i tytuł kryminału roku 2020 wg. „Książek. Magazynu do czytania”, a za Kłamczucha – wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Również autor superprodukcji audio Wodnik z Andrzejem Chyrą i Agnieszką Żulewską w rolach głównych.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze