Kompleks usługowo-logistyczny zamiast sklepu IKEA w Zabrzu. Budowa rozpocznie się w marcu br.

Zamiast sklepu sieci IKEA w Zabrzu wybudowany zostanie kompleks usługowo-logistyczny z częścią biurową, terenami zielonymi i miejscami ogólnodostępnymi dla mieszkańców. Na granicy dzielnic: Poremba i Zaborze Południe powstanie obiekt o łącznej powierzchni 111 tys. m2.

Projekt firmy LemonTree pn. Booster Zabrze, zakłada stworzenie tam czterech stref. Każda z nich ma pełnić oddzielną funkcję, łącząc się w nowoczesną wizję kompleksu atrakcyjnego dla najemców oraz lokalnej społeczności.

W miniony czwartek inwestor zaprezentował wizualizację nowego kompleksu oraz przedstawił szczegóły planowanej budowy.

Inwestycja Booster to koncepcja nowoczesnego kompleksu biznesowego z biurami i przestrzenią usługowo-logistyczną, w dostępnej komunikacyjnie lokalizacji – przy Drogowej Trasie Średnicowej oraz przecięciu autostrad A1 i A4. Projekt ten jest oparty o koncept otwartości na mieszkańców i tworzenie nowej wartości dla miasta.

Powstaną energooszczędne i zaawansowane technologicznie budynki, oferujące nowoczesną i zrównoważoną przestrzeń biznesową, a także ogólnodostępna przestrzeń z wielofunkcyjnym boiskiem i strefą gastronomiczną oraz miejsce wystawiennicze, promujące lokalnych artystów.

Kompleks będzie oferował otwarty dla mieszkańców Zabrza zielony obszar z małą architekturą i licznymi nasadzeniami, umożliwiającą relaks i odpoczynek. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest w marcu br.

LemonTree to nowoczesna firma, która tworzy wysokiej klasy powierzchnie usługowo-logistyczne w najlepszych lokalizacjach. Ich model biznesowy oparty jest o strategię zrównoważonego rozwoju, a filozofia marki inspirowana jest naturą. Celem LemonTree jest dostarczanie najwyższej jakości obiektów, które są niskoemisyjne, z poszanowaniem bioróżnorodności i wody, energooszczędne, będących doskonałą długoterminową inwestycją dla wszystkich interesariuszy. Łączna wartość realizowanych przez firmę projektów deweloperskich to ponad 300 mln euro.

Generalnym wykonawcą tego przedsięwzięcia jest Commercecon, znany z budowy nowoczesnych obiektów przemysłowych. Ma na koncie realizację blisko 280 inwestycji, o łącznej powierzchni ponad 2 mln mkw. dla największych deweloperów oraz firm produkcyjnych i logistycznych.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze