Kolejny sprawca przemocy domowej w Zabrzu. Sąd postanowił o trzymiesięcznym areszcie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 25-latek zatrzymany przez policjantów zabrzańskiej jedynki. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu w minionym tygodniu wydał sąd.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali 25-latka, gdy sprawa została zgłoszona na policję.

Z zebranych przez mundurowych informacji wynikało, że mężczyzna od roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna groził jej też pobawieniem życia. Pasmo przemocy przerwali policjanci. Po zabraniu materiału dowodowego przez kryminalnych 25-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut za znęcanie się nad żoną – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W środę na podstawie zebranego materiału dowodowego zabrzański sąd zdecydował się na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące

– dodaje rzecznik zabrzańskiej policji.

Przypominamy, że policja – obok przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia – jest zobowiązana do podejmowania działań w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Działanie te podejmowane są w ramach procedury „Niebieskiej Karty”. Więcej na temat form pomocy jaką można uzyskać w przypadku przemocy domowej, można dowiedzieć się tutaj.

(żms)/KMP Zabrze
fot. px/zdjęcie poglądowe