Kolejny inwestor w zabrzańskiej KSSE. W poniedziałek zakończył się przetarg na sprzedaż działki

Firma Eurosleeve S.A. nabyła działkę o powierzchni 1,1930 ha za kwotę 1 mln 313 tys. zł netto na terenie zabrzańskiej KSSE. Przetarg odbył się w miniony poniedziałek, 24 maja.

Spółka specjalizuje się produkcji asortymentu niezbędnego do pakowania i ekspozycji ziół, kwiatów doniczkowych, warzyw, owoców, słodyczy oraz chlebów. Przy ul. Donnersmarcka w Zabrzu firma planuje zainwestować 15 mln zł oraz zatrudnić do 70 osób.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 32 podmioty, co przekłada się na 92,6 proc. sprzedanej powierzchni strefy w Zabrzu.

Do sprzedaży pozostały ostatnie dwie działki o łącznej powierzchni 8,99 ha. Dziewiętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok. miliarda zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.


Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. Dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.

Najbliższy przetarg na działkę o powierzchni 6,89 ha zaplanowany jest na 19 lipca br. Cena wywoławcza działki wynosi 7 mln zł netto. Więcej informacji o przetargu można znaleźć pod adresem: https://www.ksse.com.pl/files/?id_plik=5694.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze