Kolejne utrudnienia na DK88. Remontowany będzie zjazd, kierowcy pojadą objazdem

fot. scr. Google Maps

Szykują się krótkotrwałe utrudnienia na Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego w kierunku Bytomia. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, od wtorku, 9 listopada, od godziny 7:00 rozpocznie się remont nawierzchni łącznicy zjazdowej z DK 88 na ul. Chorzowską w Gliwicach.

Na czas wykonywania prac łącznica ta zostanie wyłączona z ruchu. W związku z tym, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy będą korzystać z wyznaczonego objazdu: DK88 w kierunku Zabrza, zjazd w Zabrzu na ul. Szkubacza, następnie powrót na DK 88 i zjazd w kierunku ul. Chorzowskiej – informuje MZD w Zabrzu, przekazując wiadomość od PRUiM Gliwice.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do obowiązującej na czas remontu organizacji ruchu. Planowane zakończenie prac nastąpi do 11 listopada, jednak jest to uzależnione od warunków atmosferycznych.

Korki z Gliwic do Zabrza

W czwartek, 4 listopada, na DK88 w Gliwicach, również na jezdni w kierunku Bytomia rozpoczął się remont nawierzchni. Prace prowadzone są na wysokości węzła Tarnogórska, a będą kontynuowane aż do rejonu ul. Podlesie. Zakończenie robót, a wraz z nimi utrudnień w ruchu (w godzinach szczytu droga jest zakorkowana), planowane jest za ok. 2 tygodnie.

(żms)/MZD w Zabrzu
fot. scr. Google Maps