Kolejne sukcesy zabrzańskich szachistów. Z zawodów w Austrii wrócili z nagrodami

Zabrzańscy szachiści Jerzy Straszak i Adam Seemann odnieśli sukcesy na Mistrzostwach Unii Europejskiej 2023. Na zawodach, które odbyły się w Austrii, pierwszy z nich zdobył brązowy medal w kategorii rozgrywek do lat 8.

W tej samej grupie tytuł Mistrza Unii Europejskiej zdobył Oskar Soboń z Bielska-Białej występujący również w barwach zabrzańskiego klubu Szach Mat Zabrze. Natomiast Adam Seemann zajął najwyższe miejsce na podium w kategorii do lat 12.

Młodzi sportowcy są zawodnikami klubu Szach Mat Zabrze i swoje umiejętności szlifują pod skrzydłami Katarzyny Krajewskiej.

Szachiści przez siedem dni rozgrywali kilkugodzinne partie, a między nimi analizowali i przygotowywali się do kolejnych meczów. Pobyt w Austrii był niezwykle wyczerpujący, ale dziś mogą cieszyć się wspaniałymi efektami.

Udział w Mistrzostwach został współfinansowany ze środków miasta.