Kolejna paczka z narkotykami odkryta na terenie WER Zabrze. „Susz zawiera substancję THC”

Blisko 1 kg suszu roślinnego z zawartością THC odkryli funkcjonariusze skarbówki na terenie węzła ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej w Zabrzu. Podczas działań mundurowym towarzyszył pies Kodi, który wywąchał środki odurzające.

Paczka z podejrzanymi roślinami została nadana w Stanach Zjednoczonych do odbiorcy z Wodzisławia Śląskiego, który raczej bezskutecznie będzie oczekiwał swojego zamówienia. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie przeprowadzi natomiast Prokuratura Rejonowa w Zabrzu.

Mundurowi ujawnili w przesyłce 4 worki z tworzywa sztucznego z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno – zielonego. Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że susz zawiera substancję THC

– relacjonuje Śląska KAS.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłki może naruszać przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, paczka wraz z zawartością została zatrzymana i przekazana przez funkcjonariuszy ze ŚUCS w Katowicach mundurowym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, celem dalszego prowadzenia sprawy – dodaje skarbówka.

KAS przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo przywozu środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5, a w przypadku przywozu znacznej ilości takich środków lub substancji – kara pozbawienia wolności do lat 20.

(żms)/Śląska KAS