Kolejna działka na strefie sprzedana. Nowy właściciel ma już dwa inne obiekty na terenie Zabrza

fot. UM Zabrze

W siedzibie KSSE w poniedziałek odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie. Ofertę złożyła firma Droma, która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 7,1577 ha za kwotę 8,8 mln zł netto. Cena wywoławcza działki wynosiła 7,5 mln zł.

Firma Droma to producent bram, rolet oraz rozwiązań w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. Jest to już trzecia działka tej firmy zakupiona w zabrzańskiej strefie ekonomicznej. Na pierwszej z zakupionych działek działa już zakład produkcyjny, natomiast na drugiej działce trwają prace przygotowawcze do budowy kolejnych dwóch hal produkcyjnych.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiło 31 podmiotów, co przekłada się na 92,6 proc. sprzedanej powierzchni strefy w Zabrzu.

Do sprzedaży pozostały ostatnie trzy działki o łącznej powierzchni 10,18 ha. Piętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd około 500 mln zł, tworząc 1,5 tys. nowych miejsc pracy.


Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. Dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.

(żms)/UM Zabrze
fot. UM Zabrze