Kilkanaście tysięcy krążków w CH Platan. Giełda płyt winylowych i kompaktowych już w ten weekend

Zabrze ponownie stanie się rajem dla fanów płyt winylowych oraz kompaktowych. Wszystko za sprawą kolejnej już edycji giełdy czarnych krążków. Wydarzenie przyciąga rzeszę melomanów nie tylko z miasta, regionu, ale także z całego kraju.

Organizatorem giełdy, która odbędzie się w piątek i sobotę (27 i 28 października) jest grupa miłośników płyt winylowych i CD zrzeszona pod nazwą „Płyty w Twoim mieście”.

Fonograf, magnetofon i walkman na kasety, discman na płyty, odtwarzacz plików w formacie mp3, iPod czy smartfon – na przestrzeni kilkudziesięciu lat powstało wiele urządzeń oraz nośników służących do odsłuchiwania ulubionej muzyki. Obecnie prym wiodą serwisy streamingowe dostępne na urządzeniach mobilnych czy w smart TV. Od kilku lat spore grono miłośników dobrych brzmień wraca jednak sentymentalnie do przeszłości, a Centrum Handlowe Platan w Zabrzu stało się jednym z kluczowych punktów na mapie dla fanów czarnych krążków. To tutaj dwa razy do roku spotykają się miłośnicy dobrych brzmień.

Zainteresowanie giełdą płyt winylowych i kompaktowych w CH Platan jest bardzo duże i stale rośnie z każdą kolejną edycją. To spotkania, które przyciągają zarówno osoby, które gramofony pamiętają z czasów swojego dzieciństwa, jak również obecne pokolenia, które wychowują się już w erze wszelkiego rodzaju streamingów

– mówi Karolina Imiolska, Marketing Manager CH Platan.

Ci starsi nie muszą się do winyli i kompaktów przekonywać, a ci młodsi na naszych oczach stają się fanami tego rodzaju wydania muzyki. Już od kilku tygodni otrzymywaliśmy pytania, kiedy zorganizowane zostanie kolejne takie wydarzenie, dlatego bardzo się cieszymy, że w tym roku spotkamy się już w październiku, a nie jak przed rokiem – w grudniu – dodaje.

O tym, że warto odwiedzić centrum w najbliższy piątek i sobotę (27-28.10) świadczy choćby fakt, że na melomanów będzie czekało – bagatela – kilkanaście tysięcy krążków. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z kolekcjami całego życia poszczególnych wystawców. W sumie wystawionych zostanie około 20 tysięcy polskich i zagranicznych płyt z wszystkimi możliwymi gatunkami muzyki – począwszy od popu, muzyki elektronicznej, przez rock, metal, punk, aż po muzykę klasyczną i jazz. Płyty będzie można kupować, wymieniać, a także sprzedawać z własnej kolekcji.

Bardzo się cieszymy, że nasze cykliczne spotkania spotykają się z tak dobrym odbiorem i ogromnym zainteresowaniem. Jesteśmy świadkami trendu powrotu do winyli. Podczas wydarzeń organizowanych w CH Platan odwiedzają nas zarówno starsi, jak i młodsi słuchacze, których łączy jedno – miłość do muzyki i dobrych brzmień

– mówi Wojciech Stelmaszyk, organizator i jeden z wystawców Giełdy Płyt Winylowych.

– To wydarzenie gwarantuje, że każdy meloman, fani każdego gatunku muzyki, znajdzie na giełdzie coś wyjątkowego dla siebie, a być może – w perspektywie zbliżających się przecież Świąt Bożego Narodzenia – dla swojego bliskiego – zaznacza.

Giełda Płyt Winylowych oraz Kompaktowych w CH Platan obędzie się na Placu Centralnym, przy Infopunkcie, w piątek i sobotę (27-28.10) od godziny 9:00 do godziny 21:00.

(mat. CH Platan)
fot. px/zdjęcie poglądowe