Karambol z udziałem 4 samochodów na DK 88. 32-letnia sprawczyni wypadku trafiła do szpitala

REKLAMA

32-latka, w której organizmie krążyła spora dawka alkoholu, zdecydowała się na jazdę samochodem nie bacząc na swój stan, ani na ciążący na niej zakaz kierowania. W efekcie spowodowała karambol na DK 88, w którym uczestniczyły 4 pojazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 1 sierpnia, o godzinie 18.44.

Kierująca Peugeotem, jadąc w kierunku Gliwic, wykonała nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu i najechała na tył poprzedzającej ją Toyoty. Następnie straciła panowanie nad pojazdem, a jej samochód dachował. Odrywające się elementy karoserii uderzyły w Audi jadące z przeciwnego kierunku. Ostatecznie Peugeot zatrzymał się uderzając w samochód Opel, który jechał w tym samym kierunku co Peugeot – relacjonuje asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

W wyniku zdarzenia kierująca Peugeotem oraz jej pasażer zostali przewiezieni do szpitala na badania. Jak ustalono, nie odnieśli poważnych obrażeń.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, natychmiast sprawdzili stan trzeźwości 32-latki. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Zabrzu, co istotne, właśnie za wcześniejsze kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Zakaz obowiązuje ją do października 2027 roku – dodaje Bijok.

32-latce grożą surowe konsekwencje prawne za złamanie zakazu sądowego oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości – możliwa jest kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Zabrzu.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze