Kąpielisko Leśne rozpocznie działanie już w tym tygodniu. MOSiR zaprezentował kalendarz imprez

Miniona niedziela, wyjątkowo gorąca, jak na końcówkę kalendarzowej wiosny, przyciągnęła nad jezioro w gliwickim ośrodku wypoczynkowym wielu mieszkańców Zabrza. Kiedy będziemy mogli skorzystać kąpieliska w naszym mieście? Start sezonu już za kilka dni.

Kąpielisko Leśne w Zabrzu ma rozpocząć działanie od 24 czerwca, jednak oficjalną inaugurację sezonu przewidziano dzień później – w sobotę, 25 czerwca. Impreza będzie połączona z obchodami 8 urodzin radia Silesia.

Między 24 czerwca a 15 sierpnia obiekt będzie czynny w godzinach od 10:00 do 19:00 (w weekendy i święta od 9:00 do 20:00). Od 16 do 31 sierpnia godziny otwarcia ulegną skróceniu – w dni powszednie 10:00-18:00, zaś w weekendy i święta 9:00-19:00.


Cały kalendarz imprez, które podczas wakacji organizuje MOSiR Zabrze, znajduje się na plakacie.

Miejsce z historią

Obiekt położony jest w przepięknym, zielonym zakątku Zabrza-Maciejowa. Historia Kąpieliska jest bardzo bogata, sięga bowiem czasów przedwojennych (obiekt wybudowano w 1933r.).

Łatwy dojazd (w okresie wakacyjnym – dodatkowa linia autobusowa miejska), rekreacyjne ukształtowanie bardzo dużego terenu (około 22 ha), możliwość kąpieli w dwóch basenach o zróżnicowanej głębokości pod czujnym okiem profesjonalnej ekipy ratunkowej oraz inne dodatkowe atrakcje sportowe (zjeżdżalnie, boiska, kawiarnia, Ośrodek Jeździecki) – decydują o popularności obiektu przez cały rok.

Malowniczy pejzaż oraz specjalnie przygotowane alejki spacerowe umilają czas nie tylko sportowcom z zamiłowania, ale przede wszystkim całym rodzinom. Ośrodek stwarza także doskonałe zaplecze do organizacji imprez, eventów.

(żms)
fot. MOSiR Zabrze