Jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Jonhnson w Mobilnej Jednostce Szczepiącej

To szansa na zaszczepienie się jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson &Jonhnson. Podaje ją Mobilna Jednostka Szczepiąca, która została zorganizowana w centrum handlowym Platan we współpracy ze Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Zabrze.

Punkt działa od 1 czerwca.

Odporność zbiorowa Polaków, na którą niebagatelny wpływ ma stopień „wyszczepienia” populacji, rośnie. Wraz z nią zdejmowane będą kolejne ograniczenia, które w minionych miesiącach wpływały na pracę i codzienne funkcjonowanie milionów Polaków. Można przyspieszyć ten moment – od 1 czerwca klienci mogą zaszczepić się nawet w trakcie zakupów.


Mobilna Jednostka Szczepiąca, obsługiwana przez personel medyczny Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-MedSilesia, będzie ulokowana w sąsiedztwie Kwiaciarni w CH Platan.

Na szczepienie można się umówić w samym Punkcie lub w dowolnym miejscu, gdzie wystąpi takie zapotrzebowanie. Głównym założeniem akcji jest dotarcie do jak największej liczby chętnych do szczepienia pacjentów.

Jak zaszczepić się w CH Platan?

Mobilna Jednostka Szczepiąca będzie dostępna dla wszystkich chętnych od poniedziałku do soboty w godz. 09:00 – 18:00. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji, aby umówić się w tym miejscu na szczepienie – wystarczy przyjść do punktu, wypełnić formularz, przejść kwalifikację do szczepienia i poddać się samemu szczepieniu, które wykonuje profesjonalny personel medyczny. Jedyną szczepionką dostępną w CH Platan jest Janssen firmy Johnson&Johnson. Jej ogromną zaletą jest jednodawkowe podanie.

Po jednej wizycie pacjent uzyskuje potwierdzenie szczepienia i tego samego dnia zamyka cały proces swojego szczepienia.

Po podaniu szczepionki należy odczekać w punkcie ok. 15 min – w razie wystąpienia skutków ubocznych personel medyczny będzie w stanie udzielić błyskawicznej pierwszej pomocy.

Udostępnienie przestrzeni na działalność Śląskiego Parku Technologii Medycznych i Mobilnej Jednostki Szczepiącej to wyraz naszej odpowiedzialności społecznej. Wierzymy, że wysoki współczynnik wyszczepienia społeczeństwa pozwoli na szybki powrót do przedpandemicznej normalności – wzrośnie poczucie bezpieczeństwa, za jakiś czas pożegnamy maseczki i będziemy wspólnie spotykać się na wydarzeniach, za którymi tęsknimy na równi z naszymi klientami – deklaruje Ewelina Nowak-Olszowiec, regional marketing manager, NEPI Rockcastle.

Wybierając się na szczepienie w CH Platan klienci mają możliwość wyboru dogodnego czasu wizyty, bez obawy przegapienia terminu. Mobilne jednostki szczepiące charakteryzują się także krótszymi kolejkami – to znakomite rozwiązanie dla osób żyjących w ciągłym biegu – dodaje.

mat. pras.